+420 774 535 125
Chci pomoci

Můj příběh

„Jmenuji se Dominik Moravec a narodil jsem se 5.5.2008 jako zdravé dítě. Mám velice rád sport- fotbal, florbal, basketbal, jízdu na kole, jsem milovník počítačových her a jsem velmi společenský. Je mi 14 let a jsem vysoký 180 cm. Těším se, že až se uzdravím, tak mě rodiče přihlásí na basket a jednou budu slavný. To je můj sen. Mám spoustu kamarádů a miluji humor. Společně s rodiči a sestrou bydlím v malé vesničce Těškovice v rodinném domečku. Má starší sestra se jmenuje Klárka, je jí 16 let a ikdyž mě někdy velmi štve, tak se prostě máme rádi. Mamka se jmenuje Kateřina a taťka Michal. Mamka se o mě nyní stará 24 hodin denně.

Byl jsem úplně zdráv až do dne 29.4.2020, kdy se mi během 2 hodin změnil celý život. V poledne jsem byl ještě zdravý kluk a byl jsem s kamarády venku na hřišti. Z ničeho nic mi na lavičce začaly slábnout ruce a bolet záda. Kamarádi hned volali Klárce, která zařídila, aby mě děda odvezl domů. Ráno jsem nesnídal, tak jsem únavu přisuzoval tomu. Pak jsem poobědval a šel jsem si odpočinout. Po probuzení jsem již necítil jednu ruku a zlobily mě i nohy. Klárka společně s babičkou a dědou hned volali mamce a taťkovi do práce, že se se mnou něco děje. Když rodiče dojeli domů, tak mi již začala brnět i druhá ruka. Mamka hned volala rychlou záchrannou službu. Ta nás zavezla do fakultní nemocnice na urgent, kde jsem již necítil ani ruce ani nohy. Měl jsem obrovský strach, co se se mnou děje. Proběhly veškeré vyšetření, které byly dostupné a všechny výsledky mám negativní.  Diagnóza zněla  idiopatická transverzální myelitida- zánět míchy, který nemá jasnou příčinu. Strávil jsem na JIP ve FN Ostravě celkem 3 měsíce. Poté jsem byl s mamkou 3 měsíce v Hamzově léčebně, poté jsem strávil několik týdnu ve FN MOTOL, kde mi v rozestupu 6 měsíců udělali kontrolní magnetickou rezonanci a změnili diagnózu na ischemii míchy – mrtvice míchy.

V současné chvíli se můj zdravotní stav, díky intenzivní každodenní rehabilitací zlepšuje, ale nikdo nám není schopen říct, jak to se mnou bude dále. Vše záleží na centrální nervové soustavě. Jak se jí podaří v mém těle probudit a propojit. To ukáže čas…

Jen díky nákladné rehabilitací mám šanci se z toho zlého snu dostat zpět do normálního života. Čím více rehabilitací budu mít, tím lépe. Potřebuji také opakované neurorehabilitace, které pojišťovna zatím u mé diagnózy nehradí. Tak mi držte palce a věřte mi: " Já to zvládnu a budu bojovat jako tygr". Proč jako tygr? Protože tygr je mé nejoblíbenější zvíře. 

Nyní již za mě bude psát moje maminka. Moc Vám všem děkuji za pomoc.“

Děkuji všem, kteří dočetli příběh Dominika až sem. Je to pro nás neskutečný šok, kdy se nám ze zdravého dítěte během chvilky stalo ležící těžce nemocné dítě. Láme nám to celé rodině srdce. Z prvních otázek: Proč Domča? Proč se to stalo naší rodině? Co jsme komu udělali? Na tyto otázky již nedostaneme odpověď a musíme jen bojovat!!! Jsme pozitivní a víme, že to společně zvládneme.

Teď už je to jen na Domčovi a jeho vůli bojovat s touto nemocí. Léčba je a bude velmi dlouhá a nákladná a bohužel ne vše hradí zdravotní pojišťovna. Nechceme si jako rodiče do konce života vyčítat, že byla možnost celkově zlepšit Domčův zdravotní stav, ale my na ní nedosáhli, protože jsme byli limitování financemi.

Z toho důvodu jsme založili spolek, který se jmenuje " POSTAVÍME DOMINIKA OPĚT NA NOHY Z.S." Celá naše rodina věří, že se jako celý národ opět semkneme, stejně jako při sportu např. při hokeji, fotbalu, biatlonu či tenisu a budeme opět bojovat společně, tentokrát za mladého 13- ti letého kluka, který má celý život před sebou. Moc Vás všechny prosím – POMOZTE NÁM POSTAVIT DOMINIKA OPĚT NA NOHY.

Za jakoukoli pomoc a podporu Vám budeme neskutečně vděční.

Maminka Kateřina Moravcová tel.: 774535125